دستگاه اکوسالونت کارکرده

دستگاه اکوسالونت کارکرده و تفاوت با دستگاه نو

دستگاه اکوسالونت کارکرده و تفاوت با دستگاه نو

دستگاه اکوسالونت کارکرده برای بسیاری از صاحبین صنایع و کسانی که کارگاه فعال دارند انتخابی مناسب به شمار می‌رود.

این در حالی است که برخی از افراد تازه کار نیز ترجیح می‌دهند که برای کاهش هزینه‌های اولیه خود و سرمایه‌گذاری ابتدایی کم از دستگاه‌های کارکرده استفاده کنند. هر دو گروه با قابلیت‌های دستگاه آشنا هستند و حتی می‌دانند که استفاده از این دستگاه‌ها ممکن است آنها را با محدودیت‌های مواجه سازند. با توجه به اینکه دستگاه اکوسالونت دست دوم در زمان‌های قدیمی‌تری ساخته شده است، احتمال داشتن محدودیت در آن بیشتر است و اپراتور باید نگرانی بیشتری در رابطه با استفاده از آن داشته باشد.

استفاده از یک دستگاه اکوسالونت نو شرایطی فراهم می‌کند که اپراتور بدون نگرانی خاصی ایده‌های خود را پیاده کند و تنوع بیشتری در تولید محصولات داشته باشد. با توجه به این موضوع، سؤالات متعددی در ذهن مخاطبان شکل می‌گیرد. به‌عنوان‌مثال؛ چرا صاحب یک کارگاه ترجیح می‌دهد که از دستگاه اکوسالونت کارکرده استفاده کند؟ چه دلیلی برای برتری دستگاه کارکرده نسبت به دستگاه نور وجود دارد؟ آیا صلاحیت کافی برای خرید دستگاه‌های کارکرده وجود دارد؟ پاسخ دادن به این سؤالات می‌تواند بخش مهمی از مسیر استفاده از دستگاه‌های دست دوم را مشخص کند.

بنابراین، در این مطلب ما قصد داریم که برخی از تفاوت‌های عمده یک دستگاه اکوسالونت کارکرده با یک دستگاه نو را مشخص کنیم و در مورد آن‌ها یک قضاوت منصفانه داشته باشیم. پس شما نیز با ما همراه باشید!

معیار اول؛ قابلیت دستگاه اکوسالونت کارکرده در مقابل دستگاه نو

اجازه دهید که برای بررسی تفاوت بین دستگاه اکوسالونت دست دوم و دستگاه نو به اصلی‌ترین و بدیعی‌ترین اختلاف بین آنها بپردازیم. شرکت‌های سازنده دستگاه‌های چاپ هم‌زمان با پیشرفت تکنولوژی‌های مختلف، اقدام به ایجاد قابلیت‌های متنوع و پیشرفته در محصولات خود می‌کنند. این شیوه در طراحی و ساخت بدین معنی است که نسل جدید دستگاه‌ها نسبت به نسل‌های قدیمی‌تر از قابلیت‌های بیشتری برخوردار هستند و امکان ایجاد خلاقیت و انعطاف بیشتری به اپراتور می‌دهند. بنابراین اگر قصد خرید دستگاه اکوسالونت دست دوم را دارید و می‌خواهید از آن در کارگاه خود استفاده کنید، باید از قبل در مورد قابلیت‌های آن مطمئن باشید.

با توجه به اینکه به لطف اینترنت و فضای مجازی افراد به هنرهای جدید و سبک‌های مدرن دسترسی دارند، نباید انتظار داشت که مشتریان کماکان با همان سلیقه قبلی باقی مانده باشند. واقعاً موضوعی که می‌تواند نگران‌کننده‌تر باشد این است که مشتریان عادی نیز در حال حاضر اطلاعات پایه و مشخصی در مورد صنعت چاپ دارند. بااین‌وجود اگر بخواهید که با یک دستگاه اکوسالونت دست دوم در بازار کار کنید و پاسخگوی مشتریان خود باشید، مشکلات احتمالی شما بیشتر نیز خواهد بود.

 

 

 معیار دوم؛ کیفیت و سرعت عمل دستگاه

نکته دیگری که هنگام خرید دستگاه اکوسالونت چه به صورت نو و چه به صورت کارکرده باید مد نظر قرار دهید این است که در دستگاه‌های جدید تفاوت‌های چندان محسوسی ایجاد نمی‌شود، اما باید اعتراف کرد که دستگاه اکوسالونت دست دوم نسبت به دستگاه‌های جدید از قابلیت‌های کمتری برخوردارند. با پیشرفت در صنعت عکاسی و هنرهای تصویری امروزه شاهد تولید تصاویری با کیفیت بسیار بالا و واقعی هستیم که شاید در چند سال قبل ایده‌هایی در مورد استفاده از آنها وجود نداشت. این موضوع ممکن است به عنوان یک نقطه عطف و یک وجه تمایز بین دستگاه‌های کارکرده و دستگاه‌های جدید باشد.

دستگاه‌های اکوسالونت جدید از تعداد نازل‌های بیشتری برخوردار هستند و نحوه ایجاد لایه لعاب در آنها به شکل بهتری اجرا می‌شود. در طرف مقابل دستگاه‌های اکوسالونت دست دوم اگر به سال‌های خیلی قبل برگردند، باید پذیرفت که توانایی ایجاد کیفیت و سرعت عمل دستگاه‌های جدید را ندارند و بهتر است به سمت آنها نرویم. اما اگر دستگاه مورد نظر از لحاظ کیفیت و سرعت عمل همانند دستگاه‌های نسل جدید عمل می‌کند، اتفاقاً از لحاظ هزینه و سرمایه به سود شما خواهد بود و می‌توانید سرمایه اولیه خود را در بخش‌های دیگری مانند تأمین مواد اولیه هزینه کنید.

 معیار سوم؛ وضعیت نازل‌ها و تأثیر آنها بر کارایی دستگاه اکوسالونت کارکرده

همان‌طور که در مطالب قبلی عنوان شود، نازل دستگاه اکوسالونت تأثیر بسیار بسزایی بر کارایی آن و همچنین کیفیت چاپ به صورت گرفته دارد. اگر بخواهیم کیفیت تصویر را با توجه به تعداد نازل‌ها بررسی کنیم می‌توانیم به تأثیر پیکسل در تصاویر دوربین‌ها و یا فیلم‌برداری اشاره کنیم. هرچه تعداد پیکسل بیشتر باشد، کیفیت تصویر نیز بیشتر خواهد بود و به همین ترتیب هرچه تعداد نازل‌ها بالاتر باشد، کیفیت چاپ صورت گرفته با دستگاه بالاتر خواهد بود. اما به‌مرورزمان به دلیل برخورد نازل‌ها با جوهرهای مختلف احتمال پایین آمدن کیفیت آنها در دستگاه‌های کارکرده وجود دارد. بنابراین زمانی که از دستگاه اکوسالونت دست دوم استفاده می‌کنید باید وضعیت نازل‌ها را در نظر داشته باشید.

یکی از وجه تمایز دستگاه اکوسالونت دست دوم با دستگاه‌های نو به همین کیفیت نازل‌ها برمی‌گردد. اگر تفاوت نسل بین دستگاه قدیمی و دستگاه جدید بسیار زیاد باشد، باید قبول کرد که تفاوت در تعداد این نازل‌ها بسیار چشمگیر بوده و کیفیت دستگاه جدید بالاتر است. اما اگر دستگاه چندان قدیمی نیست، می‌توان با تعویض نازل‌های قدیمی با نازل‌های جدید شرایط استفاده از دستگاه را فراهم آورد.

 معیار چهارم؛ به‌روزرسانی نرم افزار دستگاه چاپ اکوسالونت و کنترل آن

نرم افزار دستگاه نیز می‌تواند به عنوان معیار تفاوت بین دستگاه اکوسالونت دست دوم با دستگاه جدید قرار گیرد. دستگاه‌های چاپ اکوسالونت به صورتی ساخته می‌شوند که نرم افزار در طراحی و کنترل دستگاه نقش بسیار مهمی دارد و اگر اپراتور بتواند از این نرم افزار به شکل مناسبی استفاده کند، سرعت کار دستگاه نیز بیشتر خواهد بود. برای اینکه بتوانید یک دستگاه خوب انتخاب کنید، که به صورت کار کرده و چه به صورت جدید، باید این نکته را مد نظر قرار دهید که نرم افزار دستگاه قابلیت به‌روزرسانی داشته باشد.

استفاده از یک دستگاه جدید بدون قابلیت به‌روزرسانی نرم افزار، شما را در سال‌های بعد با مشکلات متعددی مواجه می‌کند و خرید یک دستگاه اکوسالونت دست دوم با قابلیت به‌روزرسانی نرم افزار کمک می‌کند که دستگاهی با سرعت عمل و کارایی جدید داشته باشید.

 معیار پنجم؛ گارانتی و خدمات پس از فروش و دسترسی به قطعات

اما آخرین موردی که به قابلیت خود دستگاه برنمی‌گردد و بیشتر تحت تأثیر امتیازات شرکت سازنده قرار دارد، بحث گارانتی، خدمات پس از فروش و دسترسی به قطعات است. داشتن یک دستگاه با این ویژگی‌ها به شما کمک می‌کند که به هنگام ایجاد مشکل در دستگاه به راحتی آنها را تعمیر کنید و کمترین هزینه ممکن را داشته باشید. معمولاً دستگاه اکوسالونت کارکرده از گارانتی برخوردار نیستند و تنها در برنامه‌های ۱۰ ساله می‌توانند از خدمات پس از فروش بهره ببرند و یا قطعات و آنها در بازار موجود باشد.

اگر حس می‌کنید که دستگاه مورد نظر هنوز هم امکان استفاده از خدمات پس از فروش و دسترسی به قطعات را دارند می‌توانیم برای کاهش هزینه‌ها به سراغ دستگاه اکوسالونت دست دوم بروید. اما اگر دستگاه مورد نظر هیچ‌کدام از این امتیازها را نداشته باشد، باید پذیرفت که سرمایه‌گذاری در این زمینه با ریسک بزرگی همراه خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه اکوسالونت کارکرده میتوانید به کانال دستگاههای استوک سیمای شهر مراجعه کرده و جهت هر گونه سوال با مسئول کانال ارتباط برقرار نمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X