دستگاه چاپ بنر

دستگاه چاپ بنر و معرفی آن

همه ما دوست داریم که یک منبع کسب درآمد پایدار داشته باشیم، بهترین انتخاب برای کسانی که به حوزه چاپ علاقه دارند، دستگاه چاپ بنر است که می‌تواند به شکل‌های مختلفی آنها را در حوزه تبلیغات و سایر حوزه‌های جانبی مطرح کند. این دستگاه‌ها به این دلیل اهمیت دارند که خود به عنوان اصلی‌ترین ابزار تبلیغات و بازاریابی شناخته می‌شوند و در گام بعدی امکان معرفی تولید کننده و کارگاه چاپ را نیز فراهم می‌کند. پس با ما همراه باشید تا در این مطلب دستگاه چاپ بنر را معرفی کنیم و نشان دهیم که چگونه کار می‌کنند تا یک محصول با کیفیت تولید کنند.

دستگاه چاپ بنر چیست و چگونه کار می‌کند

در تعریف دستگاه چاپ بنر باید آن را به یک دستگاه چاپگر صنعتی بزرگ تشبیه کنیم که وظیفه پیاده‌سازی طرح و الگوی از پیش طراحی شده را بر عهده دارد. این دستگاه‌ها قابلیت‌های متعددی دارند و فرآیند چاپ آنها فقط به بنر محدود نمی‌شود. بنابراین اگر چه اسم چاپ بنر در مورد آنها برده می‌شود، اما چاپ فلکس، چاپ استیکر و مواردی از این قبیل نیز به کمک آنها فراهم می‌شود. نکته مهم در مورد این دستگاه‌ها این است که به یک طرح خاص و منحصر به فرد نیاز دارند، جوهر آنها باید با توجه به هدف کار انتخاب شود و نوع بند نیز در کارایی آن‌ها تأثیر گذار است.

شروع دستگاه چاپ بنر از یک نرم افزار طراحی شروع می‌شود که معمولاً نرم افزارهایی مانند فتوشاپ، و کورل دراو در این بخش استفاده می‌شود. مهم‌ترین مزیت این نرم افزارها این است که قابلیت تبدیل نوشته به تصویر را دارند و دستگاه‌های بنر می‌توانند از آنها به صورت فرمت‌های مختلف استفاده کنند. پس در ابتدا به عنوان یک اپراتور، طرح تصویر یا نوشته مورد نظر خود را آماده می‌کنیم و در نهایت آن را با فرمت متناسب با دستگاه ذخیره می‌کند. در این مرحله به سراغ جوهرهای دستگاه می‌رود که ممکن از جوهر اکوسالونت، جوهر سالونت یا سایر جوهرهای معروف در بازار باشد. با توجه به فرمتی که برای طراحی صورت گرفته است، مانند CMYK، باید جوهرها را به دستگاه تزریق کنیم و فرآیند چاپ را با روشن کردن موتور دستگاه آغاز کنیم. با انتقال بنر به دستگاه و همچنین مکش جوهر از مخازن آنها، فرایند چاپ با حرکت افقی هد دستگاه آغاز می‌شود و تا انتهای چاپ، این حرکات ادامه می‌یابد. در نهایت با برش بنر، امکان لوله کردن آن و تحویل به مشتری فراهم می‌شود.

 

دریافت فایل لیست قیمت دستگاهها و ماشین آلات

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X