امروزه چاپ حرارتی یا دستگاه سابلیمیشن به سرعت در حال پیشرفت و رونق بسیاری می باشد و چنانچه که در گذشته فقط مصارف محدودی از جمله چاپ بر روی لیوان ، ظروف ، چوب و … داشت ولی امروزه با پیشرفت این تکنولوژی این صنعت نیز تکامل خوبی پیدا کرده است و در بسیاری از صنایع شاهد افزایش استفاده از این تکنولوژی خواهیم بود .

معرفی چاپ سابلیمیشن

چاپ سابلیمیشین نوعی عملیات چاپ بر روی اشیا مختلف و متریال مختلف به شیوه ایی متفاوت است.در این شیوه ابتدا چاپ بر روی کاغذ مخصوص چاپ شده نوع جوهر سابلیمشن دارای تکنولوژی پیشرفته ای است که در اثر گرفتن حرارت از حالت جامد به حالت گاز تبدیل شده یا در اصطلاح تصعید میشود.این حالت در واقع چاپ تصعیدی است بدین صورت کاغذ چاپ شده با جوهر سابلیمیشن پس از گرفتن حرارت و تصعید شدن (تبدیل شدن حالت جامد به گاز) عکس چاپ شده یه شی منقل میشود.

در این مدل چاپی تصویر پس از چاپ بر روی کاغذ پس از گرفتن حرارت بر روی کار منتقل میشود

این حرارت در صنایع مختلف با روشهای مختلفی از جمله پرس های حرارتی یا دستگاههای دارای نمد حرارتی تولید می شود .

از موارد مختلفی که امروزه به دلیل چاپ سابلیمیشن پیشرفت بسیاری کرده اند صنعت چاپ پارچه خواهد بود . در سالهای نه چندان دور به دلیل محدود بودن این دستگاهها بخش عمده افراد فعال در این صنعت از دستگاه چاپ اکوسالونت با هد اپسون DX5 یا DX7 استفاده میشد.

دستگاه سابلیمیشن
دستگاه سابلیمیشن

دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه چیست و چگونه کار می کند؟

دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه همان دستگاه سابلیمیشن معمولی است که سیستم و قالب آن برای پارچه ها و ظرافت های آنها طراحی شده است.

کار یک دستگاه سابلیمیشن به سه فاکتور نوع جوهر و تبخیر شدن آن، میزان درجه حرارت و میزان فشار وارده بستگی دارد.

پس یک اپراتور باید بتواند این سه مورد را تنظیم کند. با این تفاسیر، دستگاه چاپ سابلیمیشن مخصوص پارچه به عنوان دستگاهی تعریف می‌شود که امکان چاپ بر روی پارچه با استفاده از حرارت به کمک فشار فراهم می کند.

جوهر این دستگاه ها، بر روی یک کاغذ مخصوص چاپ شده است که تحت درجه حرارت مشخصی، تصعید شده و به سطح پارچه انتقال داده می شود.

حال اگر بخواهیم عملکرد دستگاه چاپ  مستقیم روی پارچه را درک کنیم، ابتدا قالب مورد نظر چاپ آماده شده و پارچه بر روی آن قرار داده می شود.

در مرحله بعد، کاغذ مخصوص حاوی الگوی مورد نظر به سطح آن انتقال داده و در نهایت قسمت بالایی دستگاه بر روی آن قرار می گیرد.

اعمال حرارت از طرف دستگاه باعث می شود که جوهر کاغذ مخصوص تصعید شده و به سطح پارچه انتقال یابد.

در نتیجه این عمل، و همچنین اعمال فشار توسط دستگاه، فرایند چاپ صورت گرفته و یک چاپ پایدار و دائمی انجام می شود. در برخی موارد، برای پایداری بیشتر، ممکن است سطح چاپ با استفاده از یک ماده کوتینگ پوشش داده شده باشد که به بهتر شدن فرایند چاپ کمک می‌کند.

دستگاه سابلیمیشن
دستگاه سابلیمیشن

همه چی در مورد دستگاه سابلیمیشن روی پارچه

اگر بخواهیم تنوعی که در محصولات پارچه‌ای به وجود آمده را به صنایع و شیوه‌های سنتی ربط بدهیم، مطمئناً مدت زمان بسیار طولانی لازم است که به چنین هدفی برسیم و اینجاست که دستگاه‌هایی مانند دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه ارزش خود را نشان می دهند. در واقع، اگرچه نمی توان هنرنمایی و توانایی های سبک های سنتی را نادیده گرفت، اما باید بپذیریم که سبکهای جدید و پیشرفته هم از لحاظ تکرار پذیری و هم از لحاظ سرعت، در سطح بسیار بالاتری قرار دارند. با توجه به اینکه دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه یکی از محصولات شرکت ماست، این مطلب به خود را به معرفی کامل آنها اختصاص داده ایم و برخی از حوزه‌های کاربرد آن ها را مشخص می کنیم.

دریافت لیست قیمت دستگاهها

میتوانید بر روی تلگرام لیست قیمتها را دریافت نمایید

لطفا در تلگرام به این شماره پیام دهید 09353334631(فقط پیام)

دستگاه چاپ سابلیمیشن در چه حوزه هایی کاربرد دارد؟

اگر سایر مطالب وبسایت ما را خوانده باشید، احتمالاً می دانید که کاربرد دستگاه چاپ سابلیمیشن تا حدود زیادی به قالب های استفاده شده در آنها بستگی دارد. هرچه تعداد این قالب ها بیشتر باشد، امکان استفاده از آنها در حوزه های متنوع تر و بیشتری وجود دارد. معمولا برای استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه از سه قالب اصلی استفاده می‌شود که به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

  • دستگاه چاپ پارچه خانگی:

    این دستگاه ها دارای یک قالب مسطح هستند که برای چاپ بر روی پارچه ها و سطوح صاف استفاده می شود. معمولا با این دستگاه‌ها امکان چاپ بر روی سطوح غیر منعطف نیز وجود دارد. اما با توجه به قالب صافی که دارند، بیشتر برای چاپ پارچه های معمولی و پارچه هایی که در تزئینات مانند پرده ها بکار می روند، استفاده می شوند.

  • چاپ سابلیمیشن بر روی تی شرت

    : این دستگاه ها برای چاپ بر روی برخی از تیشرت های خاص طراحی شده اند و ممکن است به صورت تی شرت های تبلیغاتی در اختیار گروهی از افراد قرار گیرند. اگرچه ممکن است برای آنها نیز قالب های خاص و منحصر به فردی طراحی شود، اما امکان چاپ تیشرت با استفاده از دستگاه های معمولی و ساده نیز وجود دارد که به کارگاه و اپراتور آن بستگی دارد.

  • چاپ سابلیمیشن بر روی شال و روسری:

    یکی دیگر از کاربردهای دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه، استفاده از آن برای چاپ بر روی شال و روسری است. اگر این دو مورد را به عنوان متنوع ترین بخش لباس بانوان معرفی کنیم، اشتباه نکرده ایم. این موضوع به این دلیل است که با استفاده از چاپ سابلیمیشن، می توان هر الگوی با یا هر طرح خاصی را بر روی آنها پیاده سازی کرد. حتی می توان بر روی ظرفیت تبلیغاتی آنها نیز استفاده کرد شعارهای تبلیغاتی مربوط به یک نامزد را بر روی آنها نوشت.

قیمت دستگاه چاپ مستقیم بر روی پارچه

یکی از نکاتی که در مورد این دستگاه ها توجه ما را به خود جلب می‌کند و معمولاً در فروشگاه های مختلف به دنبال آن می گردیم، قیمت دستگاه هست که به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.

البته اگر در وبسایت های ایرانی به دنبال قیمت دستگاه چاپ سابلیمیشن روی پارچه می گردید، متاسفانه نمی توانید رقم یا عدد مشخصی را پیدا کنید.

با توجه به شرایط خاص، معمولاً شرکت ها با شرایط مختلفی برای واردات آنها مواجه هستند و همین موضوع باعث می‌شود که قیمت محصول ثابت نباشد. در ضمن تغییرات لحظه ای نرخ ارز نوعی بی اعتمادی را به وجود می‌آورد که باعث عدم ثبات در قیمت این دستگاه ها می شود. پس اگر می خواهید اطلاعات دقیق در مورد قیمت دستگاه چاپ مستقیم بر روی پارچه به دست بیاورید، با کارشناسان فروش ما در تماس باشید تا جزئیات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

دریافت لیست قیمت دستگاهها

میتوانید بر روی تلگرام لیست قیمتها را دریافت نمایید

لطفا در تلگرام به این شماره پیام دهید 09353334631(فقط پیام)

X